R1514H040B-T1-JE
MFR.Part #
R1514H040B-T1-JE
JLCPCB Part #
C3744595
Description
-40℃~+105℃@(Ta) 1 150mA 250mV@(20mA) 36V 4V 9uA Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS