NJU7250F25-TE1#
MFR.Part #
NJU7250F25-TE1#
JLCPCB Part #
C3744456
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃ 1 150mA 2.5V 30uVrms 350mV@(100mA) 70uA 8V Fixed Positive Short Circuit Protection SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS