MAX8511EXK15
MFR.Part #
MAX8511EXK15
JLCPCB Part #
C3744374
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5V 120mA 230uV 40uA 6V 72dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive SC70-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators