MAX6470UT33BD3
MFR.Part #
MAX6470UT33BD3
JLCPCB Part #
C3744328
Package
SOT-23-6
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 150uVrms 180mV@(300mA) 3.3V 300mA 5.5V 82uA Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown、Enable control、Operating status indication Positive SOT-23-6 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS