MAX1792EUA15-TG069
Extended
Manufacturer
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MFR.Part #
MAX1792EUA15-TG069
JLCPCB Part #
C3744142
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.25V~5V、1.5V 115uVrms 250uA 5.5V 500mA Fixed、Adjustable PG Pin、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive MSOP-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS