MAX6477BL18AD3
MFR.Part #
MAX6477BL18AD3
JLCPCB Part #
C3744090
Package
UCSP-6(1.5x1.5)
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.8V 300mA 5.5V 75uVrms 82uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive UCSP-6(1.5x1.5) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators