RP173K151D-TR
Extended
Manufacturer
Nisshinbo Micro Devices Inc.
MFR.Part #
RP173K151D-TR
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.48V@(150mA) 1.5V 11V 150mA 2uA 30dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Reverse connection protection、Enable Positive - Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS