NJM2370U47-TE1
Extended
Manufacturer
Nisshinbo Micro Devices Inc.
MFR.Part #
NJM2370U47-TE1
JLCPCB Part #
C3743742
Package
SOT-89-5
Description
-40℃~+85℃ 1 150mA 180uA 20V 300mV@(30mA) 30uVrms 4.7V 60dB@(400Hz) Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS