NJM78L12UA-TE1
Extended
Manufacturer
Nisshinbo Micro Devices Inc.
MFR.Part #
NJM78L12UA-TE1
JLCPCB Part #
C3743570
Package
SOT-89-3
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 100mA 12V 160uV 2.1mA 35V 62dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS