MAX6476TA15BD3
MFR.Part #
MAX6476TA15BD3
JLCPCB Part #
C3743424
Package
TDFN-8(3x3)
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5V 300mA 5.5V 82uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TDFN-8(3x3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS