NJM2871BF15-TE1
MFR.Part #
NJM2871BF15-TE1
JLCPCB Part #
C3743390
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃ 1 1.5V 14V 150mA 180mV@(60mA) 180uA 30uVrms 75dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS