R1514H090B-T1-FE
Extended
Manufacturer
Nisshinbo Micro Devices Inc.
MFR.Part #
R1514H090B-T1-FE
JLCPCB Part #
C3743277
Package
SOT-89-5
Description
-40℃~+105℃ 1 150mA 350mV@(20mA) 36V 9V 9uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS