380LX231M550A042
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
380LX231M550A042
JLCPCB Part #
C3724051
Package
Plugin,D35xL40mm
Description
-25℃~+85℃ 1.03A@120Hz 10mm 230uF 3000hrs@85℃ 35mm 40mm 550V 803mΩ@120Hz ±20% 插件,D35xL40mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS