SMAJ160CA
Extended
Manufacturer
SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
MFR.Part #
SMAJ160CA
JLCPCB Part #
C3720926
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5A 160V 178V 259V 400W 5uA Bidirectional TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS