SMBJ150A
Extended
Manufacturer
SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
MFR.Part #
SMBJ150A
JLCPCB Part #
C3720628
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 150V 167V 2.5A 243V 5uA 600W TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS