SMBJ300CA
Extended
Manufacturer
SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
MFR.Part #
SMBJ300CA
JLCPCB Part #
C3720393
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 1.3A 1uA 300V 335V 486V 600W Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS