SMCJ160CA
Extended
Manufacturer
SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
MFR.Part #
SMCJ160CA
JLCPCB Part #
C3720043
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 160V 178V 259V 5.8A 5uA Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS