SMAJ85CA
Extended
Manufacturer
SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
MFR.Part #
SMAJ85CA
JLCPCB Part #
C3719600
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 137V 2.9A 400W 5uA 85V 94.4V Bidirectional TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS