3.0SMCJ18CA
Extended
Manufacturer
SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
MFR.Part #
3.0SMCJ18CA
JLCPCB Part #
C3717848
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1 102.8A 18V 1uA 20V 29.2V 3kW Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS