EFM32G232F128G-E-QFP64
Extended
Manufacturer
SKYWORKS/SILICON LABS
MFR.Part #
EFM32G232F128G-E-QFP64
JLCPCB Part #
C430023
Package
QFP-64(10x10)
Description
-40℃~+85℃ 1.98V~3.8V 128KB 12bit 12bit 16KB 32 Bit 32MHz 53 ARM Cortex-M3 Built-in FLASH QFP-64(10x10) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS