EFM32G222F128G-E-QFP48
MFR.Part #
EFM32G222F128G-E-QFP48
JLCPCB Part #
C430020
Package
QFP-48(7x7)
Description
-40℃~+85℃ 1.98V~3.8V 128KB 12bit 12bit 16KB 32 Bit 32MHz 37 ARM Cortex-M3 Built-in FLASH QFP-48(7x7) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS