TLV840MAPL36DBVRQ1
MFR.Part #
TLV840MAPL36DBVRQ1
JLCPCB Part #
C3686698
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 120nA 3.6V 40us 700mV~6V Active Low No Push-pull Voltage Monitor Yes SOT-23-5 Supervisor and Reset ICs ROHS