LM3420AM5X-4.2/NOPB
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM3420AM5X-4.2/NOPB
JLCPCB Part #
C3685892
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃ 1 2.7V~20V 4.2V 85uA Charging IC Lithium Battery Not supported Not supported SOT-23-5 Battery Management ROHS