MCS1802GS-10-P
Extended
Manufacturer
Monolithic Power Systems
MFR.Part #
MCS1802GS-10-P
JLCPCB Part #
C3684501
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃ 132mV/A 3V~3.6V ±10A SOIC-8 Current Sensors ROHS