ACS759KCB-150B-PFF-T
Extended
Manufacturer
Allegro MicroSystems, LLC
MFR.Part #
ACS759KCB-150B-PFF-T
JLCPCB Part #
C3684459
Package
CB-5
Description
-40℃~+125℃ 120kHz 3V~3.6V 3us 700Vrms 8.7mV/A Support ±150A CB-5 Current Sensors ROHS