ACS37002LMABTR-050U5
MFR.Part #
ACS37002LMABTR-050U5
JLCPCB Part #
C3684286
Package
SOIC-16-300mil
Description
-40℃~+150℃ 0.85mΩ 1.1us 3125Vrms 4.5V~5.5V 400kHz 50A 80mV/A SOIC-16-300mil Current Sensors ROHS