ACS716KLATR-25CB-T
MFR.Part #
ACS716KLATR-25CB-T
JLCPCB Part #
C3684278
Package
SOIC-16-300mil
Description
-40℃~+125℃ 120kHz 18.5mV/A 1mΩ 25A 3600Vrms 3V~3.6V 3us Support SOIC-16-300mil Current Sensors ROHS