MCS1803GS-20-P
Extended
Manufacturer
Monolithic Power Systems
MFR.Part #
MCS1803GS-20-P
JLCPCB Part #
C3684156
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃ 100mV/A 4.5V~5.5V ±20A SOIC-8 Current Sensors ROHS