MAX6043CAUT25+T
Extended
Manufacturer
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MFR.Part #
MAX6043CAUT25+T
JLCPCB Part #
C3680645
Package
SOT-6
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 10mA 2.5V 4.5V~40V 4uVp-p 650uA 65ppm/℃ 7uVrms Fixed Series ±0.5% SOT-6 Voltage Reference ROHS