MAX6037CAUK25
MFR.Part #
MAX6037CAUK25
JLCPCB Part #
C3680431
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 2.5V 2.7V~5.5V 275uA 30uVrms 50ppm/℃ 5mA Fixed Series ±0.5% SOT-23-5 Voltage Reference