BM23FR0.6-40DP-0.35V(895)
Extended
Manufacturer
HRS(Hirose)
MFR.Part #
BM23FR0.6-40DP-0.35V(895)
JLCPCB Part #
C3654159
Package
SMD,P=0.35mm
Description
-55℃~+85℃ 0.35mm 2 300mA 30V 40P Gold Surface Mount,Vertical SMD,P=0.35mm Board-to-Board and Backplane Connector ROHS