ME6214C28M5G
MFR.Part #
ME6214C28M5G
JLCPCB Part #
C427599
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 18V 2.8V 300mA 700nA Fixed Over Current Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS