ME6211C28R5G
MFR.Part #
ME6211C28R5G
JLCPCB Part #
C427595
Package
SOT-353
Description
-40℃~+150℃@(Ta) 1 2.8V 220mV@(200mA) 30uA 450mA 50uVrms 6V 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Enable Positive SOT-353 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS