TT160N16SOFHPSA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
TT160N16SOFHPSA1
Description
-40℃~+125℃ 1.6kV 145mA 2 SCR 2.5V 200mA 275A 5.2kA@50Hz - Thyristors (SCR)/Modules ROHS