SST16A-800CW
Extended
Manufacturer
SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
MFR.Part #
SST16A-800CW
JLCPCB Part #
C3613872
Package
TO-220AIns
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1.3V 160A@50Hz 16A 35mA 40mA 800V TO-220AIns Thyristors (SCR)/Modules ROHS