0201WMJ015JTEE
Extended
Manufacturer
UNI-ROYAL(Uniroyal Elec)
MFR.Part #
0201WMJ015JTEE
JLCPCB Part #
C423376
Package
0201
Description
-100ppm/℃~+350ppm/℃ -55℃~+155℃ 1.5Ω 25V 50mW Thick Film Resistor ±5% 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS