H7211-25M5R
Extended
- Manufacturer
- Shanghai Siproin Microelectronics
- MFR.Part #
- H7211-25M5R
- JLCPCB Part #
- C411016
- Package
- SOT-23-5
- Description
- 0℃~+85℃@(Ta) 1 180mV@(150mA) 2.5V 300mA 30uA 50uVrms 6V 75dB@(1kHz) Enable、Short Circuit Protection Fixed Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS