H7211-15M5R
Extended
Manufacturer
Shanghai Siproin Microelectronics
MFR.Part #
H7211-15M5R
JLCPCB Part #
C411014
Package
SOT-23-5
Description
0℃~+85℃@(Ta) 1 1.5V 270mV@(150mA) 300mA 30uA 50uVrms 6V 75dB@(1kHz) Enable、Short Circuit Protection Fixed Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS