TPL810F50-89TR
Extended
Manufacturer
3PEAK
MFR.Part #
TPL810F50-89TR
JLCPCB Part #
C2842393
Package
SOT-89-3
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 110uVrms 180mA 200mV@(50mA) 24V 2uA 5V 73dB@(100Hz) Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS