TPL740F18-5TR
MFR.Part #
TPL740F18-5TR
JLCPCB Part #
C2902357
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V 130uVrms 400mV@(500mA) 49uA 5.5V 500mA 60dB@(1kHz) Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS