LMR43606RS3RPERQ1
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LMR43606RS3RPERQ1
JLCPCB Part #
C37266825
Package
VQFN-9(2x2)
Description
-40℃~+150℃@(TJ) 1 2.2uA 200kHz~2.2MHz 3V~36V 600mA Adjustable Buck Buck Built-in Yes VQFN-9(2x2) DC-DC Converters ROHS