LV470M016E055ETR
Extended
Manufacturer
Capxon International Elec
MFR.Part #
LV470M016E055ETR
JLCPCB Part #
C402572
Package
SMD,D6.3xL5.5mm
Description
-40℃~+85℃ 16V 2000hrs@85℃ 47uF 5.5mm 6.3mm 60mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL5.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS