MLP383M016EB0A
MFR.Part #
MLP383M016EB0A
JLCPCB Part #
C3308669
Package
Plugin,P=25.4mm
Description
-55℃~+85℃ 12.7mm 16V 2000hrs@85℃ 25.4mm 31mΩ 38000uF ±20% 插件,P=25.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded