MLP802M025EK1D
MFR.Part #
MLP802M025EK1D
JLCPCB Part #
C3308666
Package
Plugin,P=25.4mm
Description
-55℃~+85℃ 12.7mm 2000hrs@85℃ 25.4mm 25V 4.4A@20kHz 8000uF 87mΩ@120Hz ±20% Plugin,P=25.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded