BSB165N15NZ3GXUMA1
MFR.Part #
BSB165N15NZ3GXUMA1
JLCPCB Part #
C3291430
Package
WDSON-3
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 150V 16.5mΩ@30A,10V 2.8W、78W 2.8nF@75V 35nC@10V 4V@110uA 9A、45A WDSON-3 MOSFETs ROHS