IPB020N04NGATMA1
MFR.Part #
IPB020N04NGATMA1
JLCPCB Part #
C3289304
Package
TO-263-7-3
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1 N-channel 120nC@10V 140A 167W 2mΩ@100A,10V 40V 4V@95uA 9.7nF@20V TO-263-7-3 MOSFETs ROHS