IPB80N08S2L07ATMA1
MFR.Part #
IPB80N08S2L07ATMA1
JLCPCB Part #
C3289252
Package
TO-263
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 1.3nF 233nC@10V 2V 300W 5.4nF 590pF 6.8mΩ@10V 75V 80A N-Channel TO-263 MOSFETs ROHS