IPB80N06S2H5ATMA2
MFR.Part #
IPB80N06S2H5ATMA2
JLCPCB Part #
C3289242
Package
TO-263
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1 N-channel 155nC@10V 300W 4.4nF@25V 4V@230uA 5.2mΩ@80A,10V 55V 80A TO-263 MOSFETs ROHS