IPB60R055CFD7ATMA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IPB60R055CFD7ATMA1
JLCPCB Part #
C3289237
Package
TO-263
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 178W 3.194nF@400V 38A 4.5V@900uA 55mΩ@18A,10V 650V 79nC@10V TO-263 MOSFETs ROHS