IPB120N04S402ATMA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IPB120N04S402ATMA1
JLCPCB Part #
C3289215
Package
TO-263-3
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1 N-channel 1.8mΩ@100A,10V 10.74nF@25V 120A 134nC@10V 158W 40V 4V@110uA TO-263-3 MOSFETs ROHS